STYPENDIUM MKiDN dla DANUTY BŁASZCZYK

Same dobre wieści w naszej Gminie. Pani Danuta Błaszczyk, instruktor tańca ludowego, wieloletnia tancerka Zespołu Pieśni i Tańca “Jodełki” oraz Reprezentacyjnego Folklorystycznego Zespołu Miasta Żywca “Ziemia Żywiecka”, pasjonatka i działaczka na rzecz folkloru, uzyskała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z zakresu upowszechniania kultury na 2020 r. na realizację projektu pod nazwą “Popularyzacja tańca ludowego z regionu Żywiecczyzny i Rzeszowa w różnych grupach wiekowych”.
Założeniem projektu jest opracowanie programu tańców i zabaw z okolic Żywiecczyzny dla grupy przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz opracowanie choreografii tańców z okolic Rzeszowa i Przeworska dla młodzieży i dorosłych. Projekt będzie realizowany przy ścisłej współpracy z ZPiT “Jodełki” z Radziechów. Powstałe choreografie zostaną zaprezentowane na finałowym koncercie w Domu Ludowym w Radziechowach w czerwcu 2020 roku. Opracowania powstałe w ramach projektu zostaną w całości przekazane i udostępnione ZPiT “Jodełki”, co umożliwi ich prezentację nie tylko na scenach krajowych ale również na arenie międzynarodowej.
W projekcie może wziąć udział każdy, kto chce wspierać i upowszechniać polską kulturę ludową. Nauka tańca prowadzona przez P. Danutę Błaszczyk odbywać się będzie w Domu Ludowym w Radziechowach. Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbędzie się 20.01.2020:
– dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne – godzina 17:00
– młodzież i dorośli – godzina 18:00

Zapraszamy do wspólnego udziału w projekcie! 👍

Gratulujemy Pani Danucie i trzymamy kciuki na dalsze sukcesy.

 

Dodaj komentarz