200-setny MARATON EDWARDA DUDKA

XI MARATONU BESKIDY, 200 Maratonu Edwarda Dudka i IV Górskich Mistrzostw Polski w Maratonie Nordic Walking

 

MARATON BESKIDY to prestiżowa i znana w Polsce impreza, będąca  jedną z największych wydarzeń sportowych odbywających się na terenie naszego powiatu. Bieg rozgrywany na malowniczych trasach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego przyciąga sportowców z różnych zakątków świata. Do startu w tegorocznej, już jedenastej edycji wydarzenia, zgłosili się zawodnicy z Litwy, Austii, Węgier, Ukrainy, Czech, Słowacji, Niemiec i wielu rodaków z różnych zakątków Polski.

Jak co roku nad przebiegiem Maratonu czuwał Rodzinny Klub Biegacza BACA Radziechowy przy współudziale Urzędów Gminy Radziechowy — Wieprz i Gminy Lipowa. 3 listopada 2018 roku w sobotę rano ruszyli zawodnicy XI Maratonu Beskidy, a w sumie we wszystkich startach wzięło udział około 370 zawodników! W tegorocznym programie imprezy przewidziano Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim Nordic Walking – dystans 42,195 km, Rajd Nordic Walking – dystans 17 km oraz bieg maratoński na dystansie 42,195 km ze startem i metą w Radziechowach.

W tym roku Maraton Beskidy zbiegł się z 200 Maratonem Edwarda Dudka – Prezesa RKB Baca. Z tej okazji podczas wręczania nagród zawodnikom biorącym udział w Maratonie, wręczono także pamiątkowe statuetki Panu Edwardowi. Na Pucharze wręczonym z rąk Wójta Gminy Radziechowy – Wieprz widniał taki wierszyk, podsumowujący działalność Pana Edwarda:

Edward Dudek to nas Baca

Do Radziechów zowdy wraca

Obiyg ziymie w maratonak

I nie tylko w swoik stronak.

Świat juz cały som przemierzył

Wiy juz tez ka Bajkał lezy…

Wsytka w gminie dopigujom

Maratony mu rachujom,

Bo juz DWIEŚCIE jes w tym roku!

Ktoś dorówno Bacy kroku?

My z okazji tej ilości

Życymy Ci wytrwałości

W maratonak bij rekordy

Przemierzając rozne fiordy

Nie łodbyeroj ludziom frajdy,

Dalij łorganizuj rajdy!

W nase strony sprasoj ludzi

Niek Ci siE to juz nie znudzi.

Łoprowadzoj po regionie

Swoim tympem – w maratonie!

A my Sto lat Łodśpiywomy

Ze takigo Bace momy!

 

Zapraszamy już za rok, na kolejny MARATON BESKIDY, który jest największą tego typu imprezą sportową organizowaną na naszym terenie, a udział w nim nagrodą samą w sobie.

Zapraszamy do fotorelacji z zawodów.

 

 

Dodaj komentarz