CHYTRUSEK

Zapraszamy do wspólnych rozgrywek w “CHYTRUSKA”!

Gra powstała w ramach projektu “Kultura dla Rozwoju cz. II, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020.

Zabawa opiera się o logikę “DOBBLE”.
Rysunki stworzyli młodzi artyści z ZR Grojcowianie z Wieprza, pod okiem Pani Brygidy Murańskiej.

“Ta gra to coś nowego dla naszych dzieciaków. To świetna zabawa, która nie dość, że wprowadza w tym trudnym czasie odrobinę uśmiechu na twarz to jeszcze uczy naszej regionalnej gwary. Zakrzewia i kultywuje lokalne tradycje, wzbudza zainteresowanie i uczy spostrzegawczości”. – Mówi Pani Brygida Murańska.

Dodatkiem do gry są “karty pracy”, przedstawiające i opisujące symbole zawarte w grze “CHYTRUSEK”.
Tych kart można użyć do gry w kalambury lub do zgadywanek.

Zachęcamy do pobierania kart, drukowania i rodzinnego grania w “CHYTRUSKA”!

Wystarczy, że pobierzecie grę na swój komputer, wydrukujecie na twardych kartkach i wytniecie nożyczkami (koniecznie pod okiem rodziców).
Karty można zalaminować. Później wystarczy cieszyć się pozytywną rywalizacją!

Miłej zabawy!

POBIERZ INSTRUKCJE GRY

POBIERZ CHYTRUSEK karty

POBIERZ KARTY PRACY dodatek

Oprócz tworzenia gry, dzieciaki z Gminy Radziechowy-Wieprz w październiku mogły zmierzyć się w rozgrywkach kalambury z “Gronickami” z Brzuśnika – Grupą Dziadów, która od lat reprezentuje naszą Gminę na Godach Żywieckich. Projekt “Zagraj z Tradycja” powstał właśnie z inicjatywy Pani Brygidy Murańskiej i Pana Piotra Figury. Drużyny dzieci miały za zadanie nauczyć się tworzyć stroje “dziadów”, poznać ich historie i tradycje. a po warsztatach wziąć udział w mega rozgrywkach. Walka była wyrównana, ostatecznie obie drużyny zremisowały.

Dziękujemy za miło spędzony czas i świetną zabawę. Liczymy, że kiedy sytuacja wróci do normy, zagramy jeszcze nie jeden raz.