FINAŁ KONKURSU “TO DLA MNIE NATURALNE” I WYNIKI LIS 2020

Owocna była dla Mieszkańców Gminy Radziechowy-Wieprz końcówka stycznia. Podczas uroczystej sesji Rady Gminy rozwiązany został konkurs „To dla mnie Naturalne”, w którym główną nagrodą było 20 tysięcy. Pula trafiła do sołectwa Bystra, które zwyciężyło w konkursie. Podczas sesji zostały ujawnione także wyniki konkursu grantowego „Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój”. W tym roku 6 projektów z terenu Naszej Gminy otrzyma dofinansowanie.

Od 1 sierpnia 2019 na ternie gminy Radziechowy-Wieprz trwał konkurs ekologiczny polegający na rywalizacji sołectw w zakresie segregacji odpadów. Zgodnie z regulaminem konkursu na to z Sołectw, które uzbierać miało najwięcej prawidłowo posegregowanych odpadów czekała okazała nagroda główna – 20 tysięcy złotych.

Wyniki konkursu Władze gminy i Sołtysi poznali nieco wcześniej, jednak to właśnie na sesji 31 stycznia br. zostały one ogłoszone oficjalnie i wręczony został uroczyście czek dla Zwycięzcy – Sołectwa Bystra.

Ranking sołectw po podliczeniu wszystkich oddanych i prawidłowo posegregowanych odpadów przedstawia się następująco (Dane podawane są w kg w przeliczeniu na 1 mieszkańca):

 1. Bystra 10,07 kg
 2. Przybędza 8,87 kg
 3. Brzuśnik 8,06 kg
 4. Juszczyna 6,69 kg
 5. Radziechowy 4,54 kg
 6. Wieprz 4,53 kg

Serdecznie dziękujemy Sołtysom oraz wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się w udział w konkursie – niezależnie od miejsca zamieszkania. Organizatorzy zauważyli widoczną poprawę w zakresie segregacji. Podczas konkursu zostało zebranych 76701 kg posegregowanych prawidłowo tworzyw sztucznych. Mamy nadzieję, że mimo zakończenia zmagań konkursowych dobra i przykładna segregacja odpadów będzie trwać dalej!

Sponsorem i organizatorem konkursu była firma Żywiec Zdrój S.A., a jego partnerami byli: Firma Piotrplast, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Fundacja „Za górami, za lasami” oraz Gmina Radziechowy-Wieprz i Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz.

Z radością informujemy również, że zostały już ujawnione wyniki konkursu grantowego „Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój”. W tym roku do pomysłodawców – ubiegających się o dofinasowanie – z terenu naszej Gminy trafi 6 grantów.

Laureatami konkursu w tym roku zostali:

 1. Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz, Ocalić łęgi – rewitalizacja terenów wzdłuż rzeki Soły – kategoria: w zgodzie z naturą,
 2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Juszczynie, Ambasada bezpieczeństwa ruchu drogowego dla małych i dorosłych mieszkańców Juszczyny – kategoria: świadome bezpieczeństwo,
 3. Klub Seniora WRZOS, EkoBag – kategoria: w zgodzie z naturą,
 4. Nieformalna Grupa Działania, rPETowy Klub Szachowy – kategoria: w zgodzie z naturą,
 5. Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz, Świadomy i bezpieczny senior w gminie Radziechowy – Wieprz – kategoria: świadome bezpieczeństwo,
 6. Oddział Babiogórski PTTK w Żywcu, Koło PTTK Globtroter Brzuśnik, Odpoczywaj bezpiecznie na ścieżkach rowerowych i spacerowych – kategoria: świadome bezpieczeństwo.

Serdecznie gratulujemy, bo konkurencja w naszej Gminie była naprawdę mocna (złożono aż 15 wniosków)!  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na rozdanie grantów, które odbędzie się na uroczystej gali w dniu 11 marca 2020 roku na Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Żywcu.

Dziękujemy naszym sąsiadom – Firmie Żywiec Zdrój za wszystkie godziny poświęcone nauce prawidłowej segregacji i ufundowanie głównej nagrody w konkursie “To dla mnie Naturalne” oraz za wspaniałą współpracę, dzięki której już niebawem rozpocznie się realizacja 6 projektów zgłoszonych do konkursu granatowego LIS 2020.

 

Dodaj komentarz