KINO PLENEROWE

Za nami POKAZ KINA PLENEROWEGO – Impreza rozpoczęła się o godz.: 18:30 na Obiekcie Infrastruktury Okołoturystycznej w Wieprzu. Można było poczęstować się darmowymi duszonkami oraz popcornem, zawalczyć o nagrody w strefie edukacyjnej Żywiec Zdrój oraz zgarnąć nagrody za uważne oglądanie filmów. Całe wydarzenie miało na celu uwrażliwić mieszkańców naszej Gminy na zbieranie wody deszczowej.
Między krótkimi filmami dotyczącymi właśnie wody deszczowej, łęgów oraz lasów zostały rozdane nagrody dla laureatów konkursu organizowanego przez Żywiec Zdrój i Fundację ARKA, za najpiękniejszy ogród i najciekawszy pomysł na zbieranie wody. Łącznie rozdano 20 profesjonalnych zestawów umożliwiających zbieranie wody deszczowej.
Dodatkowo można było odwiedzić stanowiska Lokalnych Inicjatyw Społecznych Żywiec Zdrój S.A. – edycja 2020. Stoiska ekoBag oraz Koperty Życia. Panie z Klubu Seniora Wrzos z Juszczyny oraz z Gminnego Klubu Seniora z Bystrej rozdawały piękne torby wielorazowego użytku, oraz woreczki na warzywa i owoce, które szyją od kwietnia i rozdają mieszkańcom Juszczyny i Bystrej. Można było zabrać ze sobą do domu również Kopertę Życia, którą po wypełnieniu danymi trzyma się w lodówce. Taka koperta może uratować życie.
W wydarzeniu brało udział ponad 200 osób – co bardzo nas cieszy. Kiedy zrobiło się ciemno, obejrzeliśmy świetny film pt.: Operacja Arktyka, pełny emocji film familijny.

Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie i świetną zabawę, liczymy, że za niedługo znowu spotkamy się na tego typu wydarzeniu. Dziękujemy OSP za pełną gotowość i ochronę.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z wydarzenia oraz na youtube do obejrzenia filmów edukacyjnych Żywiec Zdrój – Woda to nasza wspólne sprawa”.

Dodaj komentarz