“ŚWIAT NISZCZONY GLOBALNIE – RATUJ LOKALNIE”

20.03.19 r. uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. Ks. Prał. St. Gawlika w Radziechowach  wzięli udział w happeningu ekologicznym: „ Nie truj-segreguj” realizowanym w ramach projektu “ŚWIAT NISZCZONY GLOBALNIE-RATUJ LOKALNIE”.

Projekt ten jest współfinansowany przez firmę Żywiec Zdrój S.A. w ramach konkursu grantowego pn.”Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój-edycja 2018″

Dzięki współpracy pomiędzy placówkami oświatowymi z terenu gminy  do happeningu przyłączyły się przedszkolaki z Publicznego Przedszkola im. Wł. Pieronka w Radziechowach.

Podczas happeningu uczniowie przebrani w stroje przypominające dymiące kominy lub wysypiska śmieci, przeszli główną ulicą miejscowości. Dzieci niosły plakaty i transparenty, śpiewały piosenki oraz wykrzykiwały hasła, nawołujące do zaprzestania spalania śmieci w piecach domowych. Barwny korowód zainteresował mieszkańców wsi. Na zakończenie happeningu uczniowie wraz z przedszkolakami udali się do Urzędu Gminy Radziechowy –Wieprz. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, w którym zachęcały mieszkańców i pracowników gminy do ekologicznego trybu życia.

 

 

Dodaj komentarz