TWÓRCZE WIECZORKI

KURS WYSZYWANIA
Zajęcia organizowane są z Inicjatywy Lokalnej Projektu “TWÓRCZE WIECZORKI – Kultura dla Rozwoju cz.II” – Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+Inicjatywy Lokalne 2020.

Za nami piękny wykład dotyczący haftu tradycyjnego na tamborku. Omówienie wzorów na damskim stroju góralskim i pierwsze wzmagania z igłą, czyli “mereszka”. Zapewne nie wiecie jak trudno jest oddzielić nitkę od nitki w gęstym materiale. Panie z Juszczyny już to wiedzą. Walka z cienkimi nitkami to świetny wstęp do dalszych podbojów, jakimi będą hafty tradycyjne na tamborku, kwiatowe wzory i różne materiały. Każda z Pań dostała też zadanie domowe, oh nie ma lekko jeśli chce się wyszywać piękne ludowe wzory. “Niektóre wzory, to lata nauki” – mówi Pani Irena Dudek, absolwentka Podhalańskiej Szkoły Haftu. “Ważna jest precyzja i wizja tego co chce się osiągnąć, dobór kolorów i wzór, piękny ludowy wzór, odpowiedni dla naszego regionu”.
Serdecznie zapraszamy na zajęcia. Nasza pozytywna walka trwa i miejmy nadzieję, że pandemia nam jej nie przerwie. Musimy być dobrej myśli.
Zajęcia odbywają się do 20 listopada w Domu Ludowym w Juszczynie oraz w Domu Ludowym w Wieprzu, skierowane są one w szczególności do mieszkańców Juszczyny i Wieprza. Zajęcia prowadzi Pani Irena Dudek z Radziechów.
Zapisy na zajęcia pod nr tel: 504 612 786 – niestety z powodu obecnej sytuacji ilość osób na zajęciach jest ograniczona.

Dodaj komentarz