Warsztaty Śpiewu Białym Głosem

Za nami pierwsze z cyklu warsztaty w ramach projektu pn. “28 Posiady Gawędziarskie, 30 Konkurs Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych i Śpiewu Tradycyjnego”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Warsztaty poprowadziła Pani Brygida Sordyl – ceniona góralka, altowiolistka, studentka studium doktoranckiego w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie o specjalności etnomuzykologia.

Zajęcia podzielone były na dwie grupy wiekowe: dziecięco-młodzieżową (od godz.: 14:00) oraz dla osób dorosłych (od godz.: 18:00). Na warsztatach poznaliśmy różne techniki rozgrzewek oddechowych, ćwiczenia relaksacyjne oraz rehabilitacje głosu dostosowane do wieku uczestników. Nauczyliśmy się pieśni dziecięcych oraz codziennych Beskidu Żywieckiego – melodia, stylistyka i brzmienie, które niegdyś kobiety śpiewały podczas prac domowych. Poznaliśmy kontekst i świadomość pieśni. Towarzyszyły nam uśmiechy i dobra zabawa. Profesjonalne podejście P. Brygidy sprawiło, iż każdy z uczestników zapamięta te warsztaty na długo. Dzięki takim spotkaniom dzieci, młodzież oraz osoby starsze mogą poznać moc swojego głosu oraz to jak tą moc pielęgnować i wykorzystywać w odpowiedni sposób.

Zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach projektu pn. “28 Posiady Gawędziarskie, 30 Konkurs Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych i Śpiewu Tradycyjnego”, które odbędą się już w najbliższą niedzielę – 20 października o tematyce “Gra na Unikatowych Instrumentach Muzycznych” z Panem Marcinem Blachurą. Warsztaty odbędą się w Domu Ludowym w Wieprzu. Zapisy pod nr tel: 33 860 15 79 lub 609 375 711. Warsztaty te to najlepsza okazja do poznania swojego instrumentu oraz świetne przygotowanie przed przesłuchaniami konkursowymi.

Serdecznie zapraszamy.

 

-azk

Dodaj komentarz