WARSZTATY Z PASJĄ

Za nami spotkania MALOWANIA NA SZKLE oraz TWORZENIA GOBELINÓW z panią Heleną Setlą.
Zajęcia organizowane są z Inicjatywy Lokalnej Projektu “Warsztaty z Pasją – Kultura dla Rozwoju cz.II” – Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+Inicjatywy Lokalne 2020.

Na warsztatach z podstaw tkactwa zostały omówione podstawowe narzędzia, materiały i kompozycje. Poznaliśmy też krótką historię gobelinów naszego regionu. Po wykładzie i omówieniu podstaw, Panie z Przybędzy z chęcią zabrały się do pracy. Jak mówi Pani Helena Setla – “Gobeliny są bardzo czasochłonne, ale za to ogromnie uspokajają a wykonany projekt przynosi wiele satysfakcji.” Do stworzenia gobelinu potrzebujemy ramkę z dziurkami lub z haczykami, nawlekamy na nią dratew i zaczynamy tworzyć. Na podstawowej ramce możemy zrobić w zasadzie wszystko, od płaskiego obrazu po torbę na ramię.

Warsztaty malowania na szkle poprzedzone były wykładem o tradycjach malarskich naszego regionu. I tak dowiedzieliśmy się, że malarstwo na szkle swoje korzenie ma już w XVIII w., kiedy to huty szkła zaczęły urozmaicać swoje wyroby kolorowymi obrazkami.
Na warsztatach poznaliśmy metody przygotowania płótna, w naszym wypadku szyby do malowania. Dla początkującej osoby ważna jest konturówka. Póki co zaczęliśmy od prostych wzorów. Na kolejnych zajęciach będziemy komponować własne ludowe obrazy.

Jeśli jesteście zainteresowani warsztatami malowania na szkle lub tworzeniem gobelinów zapraszamy do kontaktu: 504 612 786.
Zajęcia trwać będą do 20 listopada. Z powodu obecnej sytuacji ilość osób na zajęciach jest ograniczona.

Dodaj komentarz