XI MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ IM. ANDRZEJA WIŚNIOWSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

 

 

W Radziechowach po raz 11 na sportowo uczczono pamięć wielkiego sportowca Andrzeja Wiśniowskiego. Wydarzenie odbyło się 10-11 sierpnia przyciągając na salę gimnastyczną Zespołu Szkół im ks. prał. Stanisława Gawlika zawodników z całej polski i zagranicy.

Międzynarodowy Memoriał im. Andrzeja Wiśniowskiego w Tenisie Stołowym już od kliku lat podzielony jest na dwa dni sportowej rywalizacji. W sobotę o godzinie 9.00 rozpoczęły się zmagania najmłodszych uczestników turnieju w kategorii: szkoły, a także w kategorii kobiet, weteranów i osób niepełnosprawnych. W drugim dniu turnieju zainteresowani mogli zmierzyć się w kategorii OPEN oraz kategorii przeznaczonej dla Amatorów. Turniej przewidywał aż siedem kategorii.

WYNIKI ZAWODÓW PREZENTUJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCO:

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE (klasy 1-4):

  1. Ptak Wiktor, 2. Kufel Karol, 3. Piekarczyk Zuzanna, 4.Zyna Julia,

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE (klasy 5-8):

  1. Brosz­kiewicz Karol, 2. Gwizdon Maksy­milian, 3.Rusin Kacper, 4.Wojtaszczyk Wojciech.,

KATEGORIA KOBIETY OPEN

  1. Gołębiowska Aleksandra, 2. Piekarczyk Zuzanna, 3. Buczkowska Wiktoria, 4. Gąsior Oliwia,

KATEGORIA NIEPEŁNOSPRAWNI:

  1. Matejek Mariusz, 2. Lamer Maciej, 3. Brak Sławomir, 4. Mały Wieczorek Klaudiusz,

KATEGORIA WETERAN 50+:
1. Dziędziel Zdzisław, 2. Bielewicz Krzysztof, 3. Mirek Krzysztof, 4. Matejek Mariusz,

KATEGORIA AMATOR do IV ligi:
1. Chmie­lowski Jakub, 2. Świerczek Damian, 3. Pławski Grzegorz, 4. Markewka Robert,

KATEGORIA OPEN::

  1. Grela Artur, 2.Galas Michał, 3.Szymczyk Jan ‚4. Masłowski Jakub,

 

Głównymi sędziami turnieju byli Jerzy Schreiber i Dominik Kufel. Łączna pula nagród finansowych w kategorii OPEN turnieju stanowiła aż 2000 złotych! Oprócz tego na zwycięzców czekały puchary i nagrody rzeczowe postaci sprzętu sportowego.

Nagrody wręczone zostały przez m.in. Sekretarza Gminy Radziechowy-Wieprz Grzegorza Bielę oraz głównego organizatora turnieju Tomasza Mikę. Nikt z uczestniczących w turnieju nie wyszedł jednak z pustymi rękami, każdy z zawodników otrzymał pamiątkową koszulkę upamiętniającą to wielkie wydarzenie.

Organizatorami turnieju byli: Rodzina Wiśniowskich, LITS TS Anders „Jedność” Żywiec, Zespół szkół im ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji Turystyki Radziechowy-Wieprz. Koordynatorem turnieju, jak co roku, był Pan Tomasz Mika. Patronat medialny nad wydarzeniem odjęli: Magazyn Polski PingPong – www.pingpong.com.pl, media-podbeskidzie.pl. Patronem honorowym Turnieju był Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz Pan Maciej Mika.

Dziękujemy licznym sponsorom turnieju, którymi byli: ETNOBANK Spółdzielczy Radziechowy-Wieprz, Firma ALBIS Biuro Budowlane, Gmina Radziechowy –Wieprz, Gminne Centrum Kultury Promocji Turystyki Radziechowy-Wieprz, Sortownia Surowców Wtórnych „PIOTR PLAST” Piotr Figura, Firma „FUFEX” Stanisław Juraszek, Marian Kastelik, Łukasz Jakubiec „PIERNIKI ŻYWIECKIE” K i K Bielewicz, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Błachut, „METALIK” Sp. z o.o.

Głównym celem zawodów było nie tylko uczczenie pamięci Andrzeja Wiśniowskiego, ale także popularyzacja tenisa stołowego jako środka rehabilitacji, rekreacji i czynnego wypoczynku. To wartościowe zadanie zostało dofinansowane także z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy im kolejnych sukcesów sportowych!

 

tekst: Marta Bem

 zdjęcia: Mateusz Stopa

 

 

 

więcej zdjęć pod linkiem: https://www.facebook.com/profile.php?id=100005284308462&sk=media_set&set=a.1235505333302265&type=3

Dodaj komentarz