ZAJĘCIA DLA SENIORÓW W RAMACH PROGRAMU ASOS – W KILKU SŁOWACH PODSUMOWANIA

Od lipca Seniorzy z gminy Radziechowy-Wieprz mieli możliwość trenowania pod okiem specjalistów. Wszystko za sprawą projektu pn. „Zdrowi w każdym ruchu”, który powstał w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Paramus. Wspólnie pozyskaliśmy dotację w wysokości 61 540 zł.

Darmowe zajęcia z zakresu aerobiku, tańca oraz jogi i gimnastyki na zdrowy kręgosłup, prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, odbywały się w każdej z 6-ciu miejscowości naszej gminy. Zajęcia przeznaczone były dla osób, które ukończyły 60 rok życia. Łącznie dzięki projektowi odbyło się 500 godzin ćwiczeń, a także dwa wyjazdy na baseny. W dniu 10 października odbyło się spotkanie podsumowujące projekt, które stało się także okazją do wypróbowania umiejętności tanecznych i wspólnej zabawy.

W ramach projektu – i jako rekompensata dla części zadań, których nie udało się zrealizować z uwagi na rozwój pandemii – powstało 5 filmów z ćwiczeniami dla seniorów oraz pamiątkowe kalendarze z ćwiczeniami na każdy miesiąc. Ten element jest tym bardziej ciekawy i wyjątkowy, że w nagraniach do filmików występują ochotnicy reprezentujący uczestników projektu ze wszystkich miejscowości Gminy Radziechowy-Wieprz.
To oni także zapozowali do zdjęć, które znalazły się w powstałym kalendarzu.

Głównym celem zadania była aktywizacja społeczna i rekreacyjna osób od 60-ego roku życia.

Zadanie dofinansowane jest ze środków otrzymanych w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

 

Dodaj komentarz