3. Konkurs na Budowę Instrumentów Ludowych im. Jana Kawuloka i Feliksa Jankowskiego

3. Konkurs na Budowę Instrumentów Ludowych im. Jana Kawuloka i Feliksa Jankowskiego

Po 10 latach przerwy Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej organizuje kolejny, trzeci już Konkurs na Budowę Instrumentów Ludowych.

Budowa instrumentów tradycyjnych w Beskidach, która wymaga połączenia umiejętności rękodzielniczych z umiejętnością grania i słuchem muzycznym, jest twórczością unikatową. W każdej edycji konkursu, które do tej pory miały miejsce, wzięło udział kilkunastu uczestników, w kilku kategoriach tematycznych i w różnym wieku.

Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do twórców i budowniczych instrumentów z zastrzeżeniem, że Konkurs dotyczy budowy instrumentów występujących (w przeszłości bądź obecnie) na terenie Beskidu Śląskiego, Żywieckiego oraz pasma Babiej Góry – ze szczególnym uwzględnieniem instrumentów pasterskich charakterystycznych dla tych ziem, tj. piszczałek, trombit, rogów pasterskich, dud i gajd.

Finałem Konkursu będą dwie wystawy pokonkursowe, które odbędą się listopadzie i grudniu w Galerii Sztuki ROK oraz w Muzeum Miejskim w Żywcu. Dodatkowo zostanie wydany katalog, w którym znajdą się wyniki konkursu, opinie i wnioski pokonkursowe oraz zdjęcia i informacje o twórcach instrumentów.

Prace na Konkurs należy dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty do 19 września 2022 roku.

Regulamin oraz karty zgłoszeń dostępne pod adresem: https://rok.bielsko.pl/…/3-konkurs-na-budowe…/

3. Konkurs na Budowę Instrumentów Ludowych im. Jana Kawuloka i Feliksa Jankowskiego dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: https://www.facebook.com/ROK.BielskoBiala/photos/a.158586641413518/1037347306870776/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content