BITWA REGIONÓW

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich – „Bitwy Regionów”. W bieżących roku rywalizacja będzie przebiegać w nowej formule: jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo. Pula nagród wynosi ponad 35 tys. zł.
– Jesteśmy solidarni z rolnikami i dlatego przygotowujemy dania regionalne z lokalnych produktów, do czego zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich poprzez konkurs „Bitwa Regionów”. Tegoroczna, szósta edycja będzie odbywała się w warunkach trwającej epidemii COVID-19 i podobnie jak nasze życie przeniesie się częściowo do przestrzeni wirtualnej. Zapraszamy uczestniczki do prezentacji potraw w formie multimedialnej.  Mamy nadzieję, że to wyzwanie będzie dla pań ciekawe – zachęca Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda.
Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. W ubiegłych latach „Bitwa Regionów” cieszyła się ogromną popularnością.
W piątej edycji w 2019 r. wzięło udział prawie 800 Kół Gospodyń Wiejskich. Najlepsze danie – nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty – przygotowała drużyna z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.
Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Więcej szczegółów na temat konkursu można znaleźć na stronie: www.bitwaregionow.ploraz na profilu Polska smakuje na Facebooku.
Zgłoszenia można wysyłać za pomocą formularza, który jest dostępny na stronie KOWR www.kowr.gov.pl/konkurs
źródło: https://bitwaregionow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content