Samorząd przyjazny energii

Laureaci konkursu samorządowego nagrodzeni

w dniu 17 listopada w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom siódmej edycji konkursu „Samorząd przyjazny energii”. Możemy być dumni z tego, że w tym roku wśród 6 laureatów z całej Polski znalazła się również Gmina Radziechowy-Wieprz.

Konkurs był skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, które zrealizowały projekty związane m.in. z bezpieczeństwem dostaw energii elektrycznej, ochroną środowiska i rozwojem sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych. Inicjatywa została objęta honorowym patronatem przez Ministra Aktywów Państwowych, Ministra Klimatu i Środowiska oraz Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

– Nagrodziliśmy jednostki samorządu terytorialnego za inicjatywy i starania wspierające niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii, przeciwdziałanie powstawaniu smogu czy rozwój elektromobilności – mówi Robert Zasina, prezes PTPiREE.

Gmina Radziechowy-Wieprz otrzymała tytuł: „Samorząd przyjazny energii”, pamiątkową statuetkę oraz grant w wysokości 15 000 zł na dalsze inwestycje.

fot: www.ptpiree.pl

Tegorocznymi laureatami zostali:

  • Miasto Luboń – obszar działania Enea Operator,
  • Gmina Przywidz – obszar działania Energa-Operator,
  • Miasto Radzyń Podlaski – obszar działania PGE Dystrybucja,
  • Gmina Radziechowy-Wieprz – obszar działania Tauron Dystrybucja,
  • Gmina Siekierczyn – obszar działania Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Dodatkowe wyróżnienie oraz grant inwestycyjny o wartości 10 000 zł otrzymało Miasto Gdynia z obszaru działania Energa-Operator.

Konkurs „Samorząd przyjazny energii” jest organizowany  przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej przy wsparciu firm: Enea Operator, Energa-Operator, PGE Dystrybucja, Tauron Dystrybucja i Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

źródło: http://www.ptpiree.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content