„Wielkie sukcesy rodzą się w małych sercach.”

„Wielkie sukcesy rodzą się w małych sercach.” – Ogromny sukces odniósł po raz kolejny Zespół Regionalny Mali Grojcowianie z Wieprza podczas Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Polance Wielkiej. Zespół z Wieprza został również wyróżniony podczas odbywającego się na festiwalu konkursu potraw regionalnych.

źródło: facebook – https://www.facebook.com/grojcowianiewieprz

„Tam trza krzewić ka sie rośnie.” – A to krzewienie Zespół Regionalny Grojcowianie zaczyna od podopiecznych Gminy Radziechowy – Wieprz. Pani Jadwiga Jurasz i Pani Brygida Murańska dokładają wszelkich starań by tradycje i kultura naszego regionu nie zaginęły. Kształcą dzieci nie tylko pod kątem tańca, ale i zwyczajów oraz gwary. Wieloletnia praca dzieci oraz instruktorów przekłada się na osiągnięcia całego zespołu. Po raz kolejny Gmina Radziechowy-Wieprz może szczycić się tak wybitną i zasłużoną nagrodą, jaką jest pierwsze miejsce.

Warto zaznaczyć, że to jedno z wielu wyróżnień, jakie w krótkim czasie zdobyli członkowie ZR Mali Grojcowianie. Zespół otrzymał niedawno, bo w dniach 28-29 maja I miejsce podczas 34. Przeglądu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Wiśle.

źródło: facebook – https://www.facebook.com/jadwiga.jurasz.9

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów które na pewno przyjdą już niebawem.

AZK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content