Gmina Radziechowy-Wieprz nagrodzona w konkursie samorząd przyjazny energii

Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs realizowany przez Firmę TAURON Dystrybucja, w tegorocznej edycji doceniona została nasza Gmina, wykazując się wzorowymi działaniami związanymi m.in. z bezpieczeństwem i współpracą przy zapewnieniu dostaw energii elektrycznej, ochroną środowiska i rozwojem sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych.

Kapituła konkursu „Samorząd przyjazny energii” doceniła również dbałość gminy o ekologii takie jak montaże instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła, oraz termomodernizacje budynków użyteczności publicznej, a także udział gminy w programie „Słoneczna Żywiecczyzna” pomoc udzielaną przez OSP w przypadku awarii energetycznych. Gmina Radziechowy wieprz jako jedyna w powiecie Żywieckim wyznaczyła m.in. pasy terenu dla infrastruktury energetycznej i lokalizację przyszłych stacji transformatorowych szczególnie związaną z rozwojem terenów mieszkaniowych oraz odbiorców przemysłowych w Strefie Ekonomicznej KSSE Radziechowy-Wieprz. Znaczącą poprawę widać także na ulicach gminy, gdzie we współpracy z TAURONEM wymienione zostało 330 sztuk starych opraw sodowych na oprawy LED, a także sukcesywnie wymieniane są słupy oświetleniowe, które pozwalają na zmniejszenie pobory energii.Udział w konkursie był dla nas możliwością porównania i sprawdzenia, jak jest odbierany i oceniany kierunek i sposób działań przez nas przyjęty. – komentuje Maciej Mika Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz.

Gmina otrzymała m.in. nagrodę finansową na dalsze inwestycje ukierunkowane na poprawą bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców z uwzględnieniem trendów proekologicznych. Potrzeb w tym zakresie jest wciąż wiele, dlatego na ten cel chcemy wykorzystać każdą formę wsparcia. Ogromnie cieszy fakt, iż nasze działania zostały dostrzeżone i wyróżnione na szczeblu ogólnopolskim. Jest to niewątpliwie powód do dumy, ale i też motywacja do dalszych konkretnych działań i współpracy z TAURON Dystrybucja.

Gmina w ramach konkursu otrzymała pamiątkową statuetkę, nagrodę finansową oraz możliwość prezentacji pięknej ekspozycji świetlnej.

Konkurs jest organizowany przez spółki dystrybucyjne i spółki przesyłowe zrzeszone w Polskim Towarzystwie Przesyłu i Rozdziału Energii. Inicjatywa została objęta honorowym patronatem przez Ministra Aktywów Państwowych, Ministra Klimatu i Środowiska oraz Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

www.tauron-dystyrbucja.pl

tekst: Marta Bem
film i zdjęcia: Agnieszka ZK

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content