Kolejne SUKCESY w Konkursie Piękna Wieś woj. Śląskiego 2022.

Konkurs nie mógłby się odbyć bez udziału naszej Gminy Radziechowy-Wieprz. Prace nad zgłoszeniami były intensywne, ale jak mówią sami mieszkańcy Radziechów i Przybędzy, były też bardzo przyjemne. Celem konkursu „Piękna wieś województwa śląskiego” jest wspieranie rozwoju wsi poprzez pobudzanie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego. Coroczny konkurs promuje działania związane z zachowaniem tradycji oraz wzmacnianiem poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców wsi.

Z wielką radością pragniemy poinformować, że w kategorii najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego” w roku 2022 r. I miejsce przyznano Dziadom Noworocznym „Przybłędy z Przybędzy” – „powrót do korzeni”. Nagroda za to miejsce, to 7000 zł.

Wyróżnienie w kategorii najpiękniejsza wieś zdobyła miejscowość Radziechowy, również z nagrodą w wysokości 7500 zł.  Możemy być dumni z tych tytułów. Serdecznie gratulujemy laureatom.

Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach:

  • Najpiękniejsza wieś
  • Najpiękniejsza zagroda wiejska
  • Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi
  • Najlepsza strona internetowa sołectwa (od 2009 roku)
  • Najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje ludowe (od 2013 roku)

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było zgłoszenie udziału przez gminę. O wyborze najlepszych rozwiązań zadecydowała komisja.

Oficjalne wyniki:   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content