Nagrodzono najpiękniejsze wiązanki ziół

Tradycyjnie 15 sierpnia w Juszczynie w Zrębnikach odbył się konkurs bukietów zielnych. W rywalizacji wzięło udział niemal 40 pięknych, kolorowych i ułożonych zgodnie z tradycyjnymi wzorcami wiązanek.

               Msza w Zarębnikach, przy Figurze Matki Boskiej o godzinie 15.00, podczas której święci się wiązanki kwiatów i ziół to już tradycja. Jej ważnym elementem jest także odbywający się bezpośrednio po nabożeństwie konkurs podczas którego na jednej z polan komisja wybiera najlepsze przyniesione kompozycje. W tym roku wiązanki oceniali Pani Maria Polak, Pani Zofia Staniak i Sołtys Juszczyny Pan Mieczysław Sygut.

KATEGORIA DZIECI

Miejsce I – Agnieszka Lizak

Miejsce II – Dominik Sygut

Miejsce III – Maciej Murański

Wyróżnienie –Maria Dędys, Emilia Biegun, Felicja Kurek

KATEGORIA OSOBY DOROSŁE

Miejsce I – Klub Seniora „WRZOS”

Miejsce II – Krystyna Leszczewska

Miejsce III – Katarzyna Gwiazdoń

Wyróżnienie – Świniańska Barbara

O oprawę wydarzenia oraz Mszy Świętej zadbała Rodzinna Kapela Wrzeszczów. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości i konkursu, w szczególności strażakom z OSP Juszczyna, którzy zadbali o bezpieczeństwo podczas Mszy Świętej, Kołu Gospodyń Wiejskich z Juszczyny za wspaniały poczęstunek oraz właścicielom terenu, na którym odbył się konkurs za udostępnienie  pięknej widokowej przestrzeni. Dziękujemy także Panu Sołtysowi Mieczysławowi Sygutowi za coroczną pracę oraz pomoc w organizacji Mszy Św. i konkursu.              

Gratulujemy serdecznie laureatom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie. Do zobaczenia!

Marta Bem

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content