,,ŁĘGI W WIEPRZU,,

,, Łęgi w Wieprzu,, to kontynuacja rozpoczętego już w roku 2020 projektu współfinansowanego ze środków firmy Żywiec Zdrój S.A. w ramach programu grantowego Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój – edycja 2022. 

Projekt współfinansowany jest ze środków firmy Żywiec Zdrój S.A. w ramach programu grantowego Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój – edycja 2022”.

W kolejnych etapach tego niezwykle wartościowego dla środowiska projektu, po oczyszczeniu, teren został specjalnie przygotowany przez ochotników z OSP w Wieprzu, do prac nad powstaniem w tym obszarze ścieżek i miejsc przeznaczonych do edukacji i rekreacji, dla dzieci, jak i dorosłych. Teren został wyrównany, a ścieżki poddane renowacji, dzięki temu zejście do rzeki Soły zostało zabezpieczone. Ścieżka została poszerzona, a naturalne kruszywo utwardzone.

 Za sprawą naszych wspaniałych seniorów z Klubu Seniora w Wieprzu jak i niezastąpionego  Stowarzyszenia Wieprzanki, miejsce to nabrało wyrazu oraz stało się zadbane i uporządkowane. Zgodnie z założeniami zostały również utworzone miejsca do spędzania wolnego czasu przez mieszkańców naszej gminy oraz odwiedzających ją turystów, poprzez zamontowanie ławek, wraz z koszami na odpady.

Zapraszamy do śledzenia postępów w realizacji projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content