Wycieczka do Katowic

Za nami  wycieczka do Katowic. Mamy masę wspomnień i już czekamy na następne wyjazdy z Gminnym Centrum Kultury Radziechowy – Wieprz. Cała wycieczka odbyła się w bardzo wesołej atmosferze pod okiem wiecznie uśmiechniętych Pań z Gminnego Centrum Kultury i niezawodnego kierowcy Pana Marka Nowaka.

Tym razem wyruszyliśmy w stronę naszego celu już o 7:00 rano, mieliśmy więc dużo czasu żeby na spokojnie znaleźć miejsce parkingowe i podejść pieszo do Planetarium Śląskiego. Wielką kopułę można było zobaczyć już z daleka, zdążyliśmy zrobić parę zdjęć przed tym pięknym budynkiem. Po wejsciu, każdy otrzymał bilety na dwa spektakle, pierwszy zaczął się już o godzinie 10:00, panował cłkowity zakaz używania telefonów komurkowych oraz aparatów, na salach nie wolno też spożywać jedzenia czy napojów, inaczej jak w kinach. Na seansie mogliśmy podziwiać zorze polarne i dowiedzieć się o nich mnóstwo ciekawych rzeczy, fotele były specjalnie przystosowane aby wszyscy wygodnie mogli cieszyć się oglądaniem. Po seansie mieliśmy chwilę przerwy, po czym rozpoczął się następny seans o godzinie 11:30, dotyczył on stacji kosmicznych i tego jak wygląda ich działanie. Każdy z seansów trwał około godziny, a wszystkie z oferowanych przez planetarium seansów odbywają się właśnie w kopule budynku na wielkim półkolistym ekranie. Projekcje wprawiły nas w zachwyt i wszyscy byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni.

Drugie w planie naszej wycieczki, było zwiedzanie Parku Zoologicznego w Chorzowie. Przeszliśmy Parkiem Śląskim w stronę Zoo, a pogoda sprzyjała nam wyjątkowo, tak jak z resztą na poprzedniej wycieczce w Krakowie. Zwiedziliśmy wielkie akwarium z wieloma gatunkami ryb, z różnych stron świata, egzotarium, w którym mogliśmy obejrzeć ciekawe gatunki płazów i gadów, małpiarnie z różnymi przedstawicielami człekokształtnych oraz wybiegi wszystkich zwierząt na zewnątrz, drapieżników, parzystokopytnych, torbaczy i dużych ptaków nielotów. 

Ostatnim punktem wyjazdu był czas wolny na jedzenie oraz drobne zakupy w Centrum Handlowym Silesia.Wyprawa zakończyła się około godziny 18:00 i wyruszyliśmy zadowoleni w stronę domu.Wszyscy byliśmy pełni wrażeń ale zmęczenia nie dało się zauważyć wśród podopiecznych. Zapraszamy serdecznie na następne wyjazdy i do zobaczenia.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content