Za nami XIV Maraton Beskidy.

6 listopada o godz.: 8:00 wystartowali Mistrzowie Polski w Maratonie Górskim Nordic Walking na 42 km oraz uczestnicy Rajdu Nordic Walking na 12 km., zaś o godz.: 10:00 Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz – Pan Maciej Mika wraz z Edwardem Dudkiem rozpoczęli XIV Maraton Beskidy, gdzie zwartą grupą na 42 km wystartowali uczestnicy z całej Polski i z zagranicy (Litwa, Łotwa, Słowacja, Czechy, Niemcy)

Rywalizacja była zawzięta, ale w bardzo sympatycznej, sportowej atmosferze.

W tym roku podczas Maratonu, Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Radziechowy-Wieprz zaangażował się w organizację smakołyków dla uczestników biegu. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na leczenie Justynki z Radziechów.

Sam Baca – Edward Dudek, również przyłączył się w tak szczytny cel, jakim jest wspieranie Justynki.
Dla Justynki, z kijkami szli nie tylko członkowie HDK – Edyta Semik, Barbara i Piotr Nowakowie, Agnieszka Biegun i Krzysztof Ćwikła, który jest Prezesem GKS R-W, jak i trenerem Trampkarzy w Klubie, ale również sami Trampkarze w wieku od 12 do 13 roku życia. Dystnas jaki pokonali to 12 km.

„Jesteśmy szczęśliwi, że możemy w ten sposób wesprzeć Justynkę i wziąć udział w Maratonie Beskidy. To nasz pierwszy raz i na pewno nie ostatni. W przyszłym roku również pójdziemy, ale już na 42 km. Zachęcamy do wzięcia udziału w tak pięknym sporcie.” – wspomnieli członkowie GKS R-W.

W Maratonie na 12 km wzięli udział również członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bytomia. Około 30 osób przyjechało, aby wziąć udział w Mistrzostwach Nordic Walking. Jak sami wspomnieli, byli zachwyceni widokami, powietrzem i aurą jaka towarzyszyła im podczas całego marszu. Pan Edward zadbał o każdy szczegół wraz z Rodzinnym Klubem Biegacza „BACA” z Radziechów.

Podczas uroczystości wręczania nagród o godz.; 15:00, Pan Edward został nagrodzony medalem Sejmu RP i Listem Gratulacyjnym od Pani Poseł Małgorzaty Pępek za XIV Maraton Beskidy.
Wójt Gminy, Pan Maciej Mika również serdecznie podziękował Bacy za zaangażowanie i działania na rzecz Gminy Radziechowy-Wieprz. Maraton i Mistrzostwa, to ważne wydarzenie, na które czekamy cały rok. Panu Edwardowi należą się słowa szacunku i uznania za wkładane serce i zaangażowanie w przedsięwzięcie.
Nie zabrakło również gości z Urzędu Marszałkowskiego, Pani Radnej Agnieszki Biegun oraz reprezentantki wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego. Obecny był również Pan Mirosław Dziergas, Dyrektor wydziału Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Żywcu. Podczas Wręczania nagród przygrywała Kapela Góralska „Grojcowianie” pod przewodnictwem Pani Brygidy Murańskiej.

Może się wydawać, że organizacja Maratonu i Mistrzostw jest łatwa, jednak tak nie jest. Pan Edward wraz z żoną Ireną przygotowywali się przez cały rok do tego wydarzenia. Mistrzostwa są wysoko cenione, a sama trasa maratonu nie należy do najłatwiejszych. Sami uczestnicy wspominają o trudnościach w spinaczce na Skrzyczne, jednak na szczycie ból i zmęczenie mija. Czuć euforię i dobrą zabawę. Nie ważne czy jest się pierwszym, czy ostatnim. Ważne, że bieg się rozpoczęło i ukończyło, a nagroda to tylko dodatek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizacje tego wydarzenia. Bez Was z pewnością nie byłoby tak cudownie i bezpiecznie. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć. Już dziś wiemy, że za rok spotkamy się w większym gronie i pandemia na pewno nam nie przeszkodzi.

Zdjęcia uczestników Maratonu:Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress