Koncert Laureatów w DL w Wieprzu

Za nami Koncert Laureatów 33. Konkursu Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych i Śpiewu Tradycyjnego oraz 31. Posiadów Gawędziarskich.

Koncert odbył się 13 listopada o godz.: 17:00 w Domu Ludowym w Wieprzu. Podczas Koncertu przywitaliśmy znakomitych gości Marszałek Województwa Śląskiego Panią Beatę Białowąs, Poseł na Sejm Panią Małgorzatę Pępek, Radną Powiatową Panią Jadwigę Jurasz, Radną Gminy Radziechowy-Wieprz Panią Małgorzatę Matlak, Dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku Białej Pana Lesława Werpachowskiego, Prezesa Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Grojcowianie” w Wieprzu oraz Znakomitych Laureatów Konkursu wraz z rodzinami.

Wśród Laureatów, którzy wystąpili byli:

  • Kapela Hanka i Dudy z Koszarawy, którzy zajęli I miejsce w kategorii kapel młodzieżowych.
  • Jan Worek z Twardorzeczki, który jest laureatem II miejsca w kategorii gawędziarzy dziecięcych.
  • Piotr Puszyński z rajczy, który jest laureatem I miejsca w kategorii multiinstrumentalistów dorosłych.
  • Wiktoria Adamczyk z Przybedzy, laureatka I miejsca w kategorii młodzieżowej śpiewacy soliści.
  • Bartłomiej Motyka z Żabnicy, laureat w kategorii młodzieżowej gawęda.
  • Grupa Śpiewacza Małe Dziewcontka z Jaduków z Pewli Ślemieńskiej, laureatki I miejsca w kategorii dziecięcej grup śpiewaczych.
  • Kamil Pawlus z Żabnicy, laureat I miejsca w kategorii solistów instrumentalistów młodzież.
  • Wiktoria Marciak i Lena Wyród z jeleśni, laureatki I miejsca w kategorii kapel dziecięcych.
  • Anna Łagosz-Kubica z Milówki, laureatka I miejsca w kategorii solistów śpiewaków dorosłych.

W 31. Posiadach Gawędziarskich wzięło udział 27 uczestników, reprezentujących Beskid Śląski, Beskid Żywiecki oraz okolice pasma Babiej Góry. W 33. Konkursie Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych i Śpiewu Tradycyjnego natomiast uczestniczyło aż 107 wykonawców. 

Imponująca liczba uczestników Konkursu, zwłaszcza młodych, udowodniła, że beskidzka kultura tradycyjna nie traci na znaczeniu oraz wciąż cieszy się ogromną popularnością i uznaniem. 

Prezentacje sceniczne dzieci i młodzieży są świadectwem nieprzerwanie trwających działań o charakterze edukacyjno-szkoleniowym i wielkiej pracy instruktorów, którym należą się szczególne podziękowania.

Nagrody współfinansowane zostały przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki Radziechowy-Wieprz oraz Starostwo Powiatowe w Żywcu.źródło: 𝗁𝗍𝗍𝗉𝗌://𝗐𝗐𝗐.𝖿𝖺𝖼𝖾𝖻𝗈𝗈𝗄.𝖼𝗈𝗆/𝖮𝗄𝗂𝖾𝗆𝖥𝗈𝗍𝗈𝗋𝖾𝗉𝗈𝗋𝗍𝖾𝗋𝖺.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content