Akwarium Biotopowe

Lipiec był dla nas bardzo intensywny. Ostatnie dni to też ostatnia chwila na zalanie naszego pięknego szkła na akwarium biotopowe. Pogoda nam nie sprzyjała, bo te kilka dni to dni burzowe. Jednak dzięki pomocy Pana Piotra Klisia i Panów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wieprza wszystko poszło jak po maśle i dziś możemy napisać, że akwarium powoli dojrzewa. 

Cała akcja miała miejsce 29 lipca w Centrum Edukacji Ekologicznej w Wieprzu. Już od wczesnych godzin Pan Piotr wraz z pracownikami Gminnego Centrum Kultury przygotowywali szkło, czyli nasze 600-litrowe akwarium. Jest co zalewać – powiedział jeden z przechodniów, który zainteresował się ruchem wokół budynku. Na godz.: 8:00 przyszli młodzi ochotnicy, którzy z chęcią pomagali panu Piotrowi.

Projekt „Akwarium Biotopowe” jest współfinansowane ze środków firmy Żywiec Zdrój S.A. w ramach programu grantowego Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój – edycja 2022”.

Ochotnicza Straż Pożarna zjawiła się o 9:00 i od razu z werwą chłopaki wzięli się do pracy. Sprawdzenie pompy, rozłożenie węży… i choć do Soły jest kawałeczek, to odległość wydawała się ogromna. Na szczęście OSP niczego się nie boi i o 9:40 z węża wypłynęły pierwsze krople wprost do wielkiego szkła. 

Woda z Soły była nieco wzburzona i wydawać się mogło, że po lekkim deszczu mogła być nieco zamulona. Cóż można rzec, to w końcu akwarium biotopowe, czyli odzwierciedlające naturalne środowisko. Koniec lipca to też czas kwitnienia glonów, co można zaobserwować dzięki pianie na rzece Sole. Istnieje obawa, że glony te dostały się w dużej ilości do akwarium. Pan Piotr Kliś jednak uspokaja. 

Teraz akwarium musi dojrzeć i przygotować się na mieszkańców. 

źródło: centrumbio.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content