Das Tanz- und Gesangensemble „Jodelki“ aus Polen – Festiwal czas start!

Zespół Pieśni i Tańca „Jodełki” z Radziechów: Polska Tradycja na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru!

Polska tradycja i kultura zagościły na międzynarodowej scenie dzięki niezwykłemu występowi Zespołu Pieśni i Tańca „Jodełki” z Radziechowa. Młodzi artyści wyjechali na prestiżowy Festiwal Grand Prix der Folklore-Internationales Folkloretanzfest für das Land M-V w Niemczech, gdzie godnie reprezentują Gminę Radziechowy-Wieprz i POLSKI FOLKLOR.

Niepowtarzalna atmosfera festiwalu już od samego otwarcia zapowiadała wyjątkowe wydarzenie. Na festiwalowej scenie „Jodełki” stanęły przed tłumem ludzi, przybyłych z różnych zakątków Europy, by podziwiać bogactwo i różnorodność kulturową.

Zespół „Jodełki” rozpoczął festiwal swą dynamiczną i barwną prezentacją tradycyjnych polskich tańców i pieśni. Ich występ nie tylko zachwycił publiczność, ale także wzbudził ogromne zainteresowanie wśród innych uczestniczących zespołów. Polska kultura, przekazywana z pokolenia na pokolenie, zdobyła uznanie i sympatię widzów, którzy docenili pasję, zaangażowanie i autentyczność „Jodełek”.

Podczas festiwalu na scenie wystąpiły także zespoły z Belgii, Serbii, Ukrainy i Niemiec, tworząc niezwykłą mozaikę kultur i tradycji. Widownia została porwana w wir folklorystycznego tańca i śpiewu.

Dla Zespołu „Jodełki”, występ na międzynarodowej scenie był wyjątkowym doświadczeniem. Młodzi artyści, w swoich pięknych, tradycyjnych strojach, z dumą reprezentowali swoją Ojczyznę i Gminę Radziechowy-Wieprz. Ich zaangażowanie, ciężka praca i oddanie muzyce i tańcowi sprawiły, że polska kultura zabłysła pełnym blaskiem.

Przygotowania do występu na międzynarodowym festiwalu były czasem intensywnych prób i wytrwałości, ale dla „Jodełek” było to spełnienie marzeń. Dzięki wsparciu instruktorów, zespół był gotowy godnie reprezentować polską tradycję.

Festiwal Grand Prix der Folklore to nie tylko konkurs, ale także okazja do wymiany doświadczeń, spotkania z rówieśnikami z całego świata i poszerzenia horyzontów kulturowych.

Gratulujemy Zespołowi „Jodełki” i życzymy dalszych sukcesów na międzynarodowej scenie! Cieszymy się, że dzięki Wam polska kultura może się promować na arenie międzynarodowej.

Wyczekujemy relacji od członków ZPiT Jodełki z niecierpliwością a tym czasem zapraszamy wszystkich na kolejne występy Zespołu, które odbywają się na terenie Gminy Radziechowy-Wieprz. Wspierajmy naszych młodych artystów, którzy z dumą reprezentują nasz kraj na całym świecie!

fot: https://www.facebook.com/grandprixderfolkloreinribnitzdamgarten/photos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content