Dni Powiatu Żywieckiego

Podczas Dni Powiatu Żywieckiego Naszą Gminę Radziechowy-Wieprz reprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Brzuśnika, które zdobyły nagrodę specjalną w wysokości 1300 zł za zupę chrzanową. Pojawiły się również Pasieki „Radziechowska Brać” z Radziechów oraz „Pasieka u Zuziaków” z Przybędzy, która również zdobyła wysoką nagrodę za zasługi pszczelarskie.

Nasze Gminne Centrum Kultury reprezentowała Pani Jadwiga Kliś oraz Pan Wiesław Pawlus z projektem „Wełna 100%” – współfinansowane ze środków firmy Żywiec Zdrój S.A. w ramach programu grantowego Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój – edycja 2022”.

Nasza Gmina zaprezentowała się najlepiej ze wszystkich gmin, które brały udział w Powiatowym Święcie. Mianowicie były aż dwa stoiska, które czynnie brały udział w święcie. Do stoiska „Wełna 100%” zawitało sporo osób, które z chęcią podjęły się wyzwania jakim jest czesanie wełny a także tkanie na krośnie, czy przędzenie na prządce. Zainteresowanie było ogromne.

Natomiast Panie z KGW Brzuśnik częstowały wszystkich znakomitych gości pyszną zupą chrzanową i golonkiem, nie zabrakło też żeberek i pysznej kapusty. To co zrobiły było dosłownie „niebem w ustach”. Nasze stoiska odwiedził również Wójt Maciej Mika, który wspiera nas na takich wydarzeniach. W naszą stronę skierowano wiele ciepłych słów. Również Pan Jacek Jarco odwiedził nasze stoisko, by wspólnie z nami świętować to wydarzenie.

Nie można nie wspomnieć też o tym, że Pani Jadwiga Jurasz zdobyła Honorową Odznakę za zasługi dla Województwa Śląskiego, ale o tym możemy przeczytać w tym artykule – KLIKNIJ.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie. Pragniemy również podziękować Panu Aleksandrowi Pawlikowi – Mini Market Budowlany z Bystrej, który wypożyczył nam na ten dzień samochód, którym dowieźliśmy krosno oraz rzeczy wystawowe. Jest nam niezmiernie miło, że możemy liczyć na tak dobre i życzliwe osoby w naszym otoczeniu.

Liczymy, że za rok spotkamy się znów na Świecie Powiatu Żywieckiego. Do zobaczenia!

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content