Domek dla zapylaczy dotarł do Centrum Bioróżnorodności.

14 października 2021 r. w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Ujsołach odbyły się warsztaty z budowy domków dla owadów.

Na zajęciach dzieci z pomocą instruktora miały możliwość wykonania domków z łatwo dostępnych materiałów (karton po mleku, liście, szyszki). Celem była organizacja warsztatów w gminach powiatu żywieckiego dla dzieci i dorosłych mieszkańców gmin. Po zakończeniu zajęć każda z gmin otrzymała własnoręcznie robiony domek przez Pana Macieja Koguta w którym będą mieszkały dzikie zapylacze do których należą pszczoły, biedronki i motyle. Celem całych warsztatów jest zwiększenie populacji dzikich zapylaczy, które mają nieodłączną rolę w naszym ekosystemie.  Warto podkreślić, że w projekcie uczestniczyła mieszkanka Gminy Ujsoły – Maja Bodek, wraz ze znajomymi Kirilem Orlyk i Zuzanną Jakubiec. 

źródło: źywiecinfo

Taki oto domek trafił do Centrum Bioróżnorodności w Wieprzu, by być schronieniem dla owadów. To bardzo miły gest, który doceniamy z całego serca. Cała inicjatywa jest wspaniałym pomysłem nie tylko dla zapełnienie czasu młodych ludzi, ale też dla środowiska. Domki pełnią funkcje schronienia, nie raz ratują życie zapylacza a przez co i nam ludziom. Jesteśmy wdzięczni, za to, że takie inicjatywy powstają na Żywiecczyźnie. Serdecznie zapraszamy do Wieprza na warsztaty, które odbędą się już niebawem w Centrum bioróżnorodności w Wieprzu.

Zdjęcie poniżej: UG Ujsoły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content