DZIEŃ FOLKLORU DZIECIĘCEGO W RAMACH 60. TYGODNIA KULTURY BESKIDZKIEJ

kolejność występów:

ZF Górecka z Węgierskiej Górki

DZR Mali Grojcowianie z Wieprza

  DZR Rajcusie z Rajczy

  DZR Mali Lipowianie z Lipowej

  DZR Pilsko z Żywca

  DZR Małe Cisy z Ciśca

  DZR Gilowianka z Gilowic

  DZR Mały Haśnik z Żabnicy

  DZR Hulajniki z Milówki

  DZR Mali Magurzanie z Łdygowic

  DZR Małe Hajduki z Pewli Ślemieńskiej

  DZR Romanecka z Sopotni Małej

  Zespół Pieśni i Tańca Jodełki z Radziechów

  Data: 5 sierpnia 2023 Godziny: 10:00-14:00

  Już po raz drugi odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Dzień Folkloru Dziecięcego w ramach Jubileuszowego 60. Tygodnia Kultury Beskidzkiej!

  W tym magicznym dniu, miłośnicy tradycji i folkloru będą mieli okazję zanurzyć się w barwne, dziecięce światy muzyki, tańca i kultury ludowej. Na tak zwanej małej scenie na żywieckim rynku zaprezentują się utalentowane Dziecięce Zespoły ZR Mali Grojcowianie z Wieprza oraz Zespół Piesni i. Tańca Jodełki z Radziechów, którzy na co dzień działają na terenie naszej gminy przyczyniając się do zachowania dziedzictwa kulturowego.

  W sercu Beskidów, na scenie wypełnionej uśmiechem i radością, najmłodsi artyści zaprezentują autentyczne pieśni, tańce i tradycyjne obrzędy, które od pokoleń stanowią nieodłączny element naszej kultury. Ich występy będą nie tylko hołdem dla przeszłości, ale także zachętą dla kolejnych pokoleń do kontynuowania tradycji.

  Dziecięce Zespoły to pełne pasji i zaangażowania grupy artystyczne, które dzięki wsparciu swoich opiekunów i miłośników kultury, rozwijają swoje zdolności i wnoszą swoje niepowtarzalne barwy w życie artystyczne naszej społeczności.

  Niech ten dzień będzie inspirującym świętem folkloru i tradycji dla naszych najmłodszych uczestników, a zarazem okazją do wspólnego świętowania kulturowego dziedzictwa.

  Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Dniu Folkloru Dziecięcego podczas 60. Tygodnia Kultury Beskidzkiej! Niech ta barwna i radosna atmosfera towarzyszy nam przez cały dzień!

  Do zobaczenia na żywieckim rynku!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Skip to content