Kolejny rozpoczęty sezon

Witamy serdecznie! Chociaż czas, w którym obecnie żyjemy, nie daje nam możliwości realizacji swoich wcześniejszych planów, to staramy się nie zrywać kontaktów, nie zaniedbywać naszych pasji, wręcz robimy, ile możemy, aby pielęgnować tradycję, a co najważniejsze to żyć w radości i wspólnocie.
Jak zawsze systematycznie odbywają się zajęcia wszystkich grup naszego Zespołu od 7 do 70 lat.
Dzięki temu bierzemy udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych, które pozwalają nam się realizować.

W dniu 13 czerwca br. na zaproszenie Centrum Kultury Pogórza w Krakowie młodzież i dorośli członkowie ZR „Grojcowianie” mieli przyjemność zatańczyć i zaśpiewać podczas imprezy plenerowej „Noc Tańca” na Rynku Podgórskim w Krakowie.

Grupa ta jak co roku przygotowuje się również do wzięcia udziału w Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu oraz Przeglądzie Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej.
Bierzemy również czynny udział w ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski „Roku Górali Województwa Śląskiego”, realizując wraz z Zespołem „Koniaków” wspólny projekt, jakim jest
nagranie widowiska „Wesele górali Śląskich i Żywieckich”.

Dzieci z kolei początkiem czerwca brały udział 44 Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w formie on-line. Do konkursu przygotowaliśmy program p.t. „Na pasionku” prezentujący zabawy, tańce i śpiewy najmłodszego góralskiego pokolenia. Konkursowe jury nagrodziło nas za „swobodę wykonawczą dzieci w programie, bardzo dobre stroje oraz tańce”, otrzymaliśmy również nagrodę finansową, co oczywiście również nas ucieszyło!

W dniach 18 do 21 czerwca „Mali Grojcowianie” br. wyruszyli do Poznania na zaproszenie zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia „Otwórz się na Folklor”, które jest organizatorem Międzynarodowego XI Festiwalu „Kids Fun Folk” – Poznań 2021.

Dzięki temu spragnieni występów artystycznych oraz wspólnych wypraw młodzi tancerze mogli przeżyć wspaniałą pełną atrakcji turystycznych, artystycznych, a także relaksu i wspólnych zabaw krótką podróż do pięknego Poznania.

Rozpoczęty sezon artystyczny już uważamy za udany, a to dopiero początek!

tekst: Jadwiga Jurasz


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content