Nabożeństwa Majowe z ZR „GROJCOWIANIE” z Wieprza

Majowe nabożeństwa przy kapliczkach to jedna z najpiękniejszych tradycji religijnych w Polsce. To czas, kiedy cała przyroda budzi się do życia. Majowe nabożeństwa są jednym z symboli powitania wiosny i upamiętnienia Matki Bożej. To właśnie w maju, kiedy przyroda budzi się do życia, przypomina nam o nadziei i ożywieniu. Maj to też czas, kiedy Matka Boża staje się dla nas miłosierna i skłonna do wysłuchania naszych modlitw.

W Polsce, zwłaszcza w górach, nabożeństwa majowe przy kapliczkach to tradycja bardzo żywa i popularna. Górale żywieccy są szczególnie związani z tą tradycją. Majowe nabożeństwa przy kapliczkach to nie tylko wyraz wiary, ale także okazja do spotkania się z rodziną i znajomymi oraz do integracji lokalnej społeczności. To czas, kiedy w górach zaczyna się turystyczny sezon, a wiele osób korzysta z okazji, aby połączyć odpoczynek z uczestnictwem w tradycyjnych nabożeństwach.

Dlatego serdecznie zapraszamy na spotkania wraz z ZR Grojcowianie z Wieprza. To będą wyjątkowe, i piękne nabożeństwa. Już nie możemy się doczekać!

AZK

plakat źródło: facebook: https://www.facebook.com/photo/?fbid=2264482110404685&set=a.497733117079602

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content