Piąta odsłona LISa!

Ruszyła piąta edycja programu grantowego Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój. Do końca stycznia można składać wnioski o granty o wartości nawet 20 tys. zł. 

To już piąta odsłona programu grantowego realizowanego na Żywiecczyźnie przez Żywiec Zdrój S.A. Do tej pory dzięki grantom LIS mieszkańcy trzech gmin: Jeleśnia, Węgierska Górka i Radziechowy-Wieprz zrealizowali prawie 60 projektów, z czego 12 w tym roku. Ostatnie efekty projektów, to m.in. mural w Jeleśni, organizacja festiwalu im. Józefa Maślanki na Hali Boraczej, czy też budowa ścieżki sensorycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Cięcinie. Z kolei w gminie Radziechowy-Wieprz, dzięki grantom udało się zrewitalizować kolejną część łęgów nad Sołą, oraz urządzić dwie pracownie edukacyjne: stację meteo oraz akwarium biotopowe. Teraz czas na kolejne śmiałe projekty, które dzięki grantom doczekają się realizacji.

Większe granty, większe możliwości 

Pula grantów, która zostanie rozdzielona na trzy gminy biorące udział w programie, podobnie jak przed rokiem wynosi 120 tys. zł. Zmienia się natomiast wysokość grantów. – Ważną informacją, która z pewnością ucieszy grantobiorców, jest maksymalna kwota grantu, która w tym roku wynosi aż 20 tys. zł. Teraz więc mieszkańcy mogą realizować swoje pomysły z jeszcze większym rozmachem.  – podkreśla Monika Wieczorek, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Firmie Żywiec Zdrój S.A. – Nie oznacza to oczywiście, że pomysły z niższymi budżetami nie będą realizowane. Mniejsze projekty są również mile widziane. 

Kto może otrzymać grant
O grant mogą ubiegać się organizacje społeczne, stowarzyszenia, fundacje, szkoły, instytucje kultury, a nawet osoby fizyczne. W tym ostatnim przypadku konieczne jest założenie nieformalnej grupy działania i pozyskanie partnera w postaci instytucji lub organizacji pozarządowej. Projekty muszą służyć dobru wspólnemu, nie mogą mieć charakteru komercyjnego i muszą być realizowane w jednej z trzech gmin objętych konkursem: Jeleśnia, Radziechowy-Wieprz lub Węgierska Górka. Podobnie jak przed rokiem, muszą dotyczyć jednej z czterech kategorii konkursowych:

• W zgodzie z naturą
• Powrót do źródeł
• Dbajmy o zdrowie
• Świadome bezpieczeństwo.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej programu www.lis-zywiec-zdroj.pl w zakładce NOWA EDYCJA. Tam znajdują się również wszystkie dokumenty potrzebne do tego, aby aplikować. Będzie również okazja spotkać się z organizatorami programu osobiście. W styczniu we wszystkich trzech gminach odbędą się spotkania informacyjne, podczas których dowiecie się, jak napisać wniosek i jak realizować projekty. 

– Obserwujcie nas zatem, odwiedzajcie i aplikujcie! Czekamy! – Mówi Monika Wieczorek z Żywiec Zdrój

Foto:
infografika

[Festiwal] – Festiwal im. Józefa Maślanki, połączony z warsztatami wykonywania instrumentów ludowych, to jeden z projektów realizowanych w ramach LIS w 2022 roku. 

[Mural] – W gminie Jeleśnia w ramach ubiegłorocznych grantów powstał kolejny efektowny mural. 

[Legi] – Łęgi w Wieprzu w ubiegłym roku powiększyły się o kolejne tereny zrewitalizowane w zgodzie z naturą. 

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content