Projekt ,,Piękna Nasza Polska Cała,,

,,Piękna Nasza Polska Cała,, to nazwa wspaniałego Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego, w którym jako Gminne Centrum Kultury mieliśmy przyjemność pomagać i brać czynny udział. Projekt realizują niezrównane Panie z Przedszkola im. Małego Księcia w Wieprzu aby dzieciaki mogły dowiedzieć się ciekawostek w różnych tematach dotyczących naszego regionu.
Dnia 25 października zajęcia dla przedszkolaków poprowadziła Pani Jadwiga Kliś, która zawsze służy pomocą, jeśli chodzi o działania edukacyjne dla dzieci w różnym wieku, jak i dla dorosłych. To istna kopalnia wiedzy na temat obróbki i przędzenia wełny. Dzieciaki mogły dotknąć i powąchać prawdziwej, wypranej już wełny. Pani Jadwiga pokazała również jak przędzie się wełnę na prządce, gdzie każdy mógł spróbować samodzielnie popracować z tym urządzeniem. Podopieczni mogli też zwinąć uprzędzoną już nitkę w kłębek oraz wyczesać luźne kosmyki wełny 100- letnimi, zabytkowymi gręplami. Dzieci zobaczyły również uplecione już elementy ubioru wykonane z wełny, kopytka, swetry i spodnie.
Wełna jest nieodłącznym elementem życia, a jednak niewiele osób faktycznie umie się z nią obchodzić, dlatego tak ważne jest aby edukować w tej kwestii najmłodszych, i dziękujemy wszystkim za ogromny wkład w tą edukację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content