Projekt ,, Piękna Nasza Polska Cała,,

,,Piękna Nasza Polska Cała,, to nazwa wspaniałego Miedzynarodowego Projektu Edukacyjnego, w którym jako Gminne Centrum Kultury mieliśmy przyjemność pomagać i brać czynny udział. Projekt realizują niezrównane Panie z Przedszkola im. Małego Księcia w Wieprzu aby dzieciaki mogły dowiedzieć się ciekawostek w różnych tematach dotyczących naszego regionu.
Zabawki to ulubiony temat każdego dziecka, i właśnie to zagadnienie zostało poruszone na naszym trzecim spotkanniu w ramach projektu. Tym razem to Brygida Murańska odwiedziła przedszkolaki w ich nowopowstałym Przedszkolu w Wieprzu aby opowiedzieć im odrobinę o dawniej używanych, regionalnych zabawkach oraz strojach. Same maluchy były przebrane w stroje aby poczuć klimat spotkania. Dzieciaki mogły zobaczyć masę drewnianych, wykonanych przez ludowych twórców zabawek, w najróżniejszych kolorach. Wśród zabawek były karetki, ptaszki na patyku, pukawki, kołatki, drewniane koniki i ptaszki, którymi wszystkie dzieci mogły się na koniec pobawić, przy akompaniamencie skrzypiec i piosenki o zabawkach, wykonanej przez Brygidę. Dzieci mogły też zagrać na glinianym ptaszku, do którego wlewa się wodę. Wszyscy świetnie się bawili, jak to przy zabawkach.
Te zajęcia pokazują, że nauka może być również przyjemna dla naszych najmłodszych odbiorców. Mamy nadzieję na więcej takich inicjatyw i możliwości na przekazanie tych fascynujących, dawnych prawd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content