Projekt „Piękna Nasza Polska Cała”

,,Piękna Nasza Polska Cała”, to nazwa wspaniałego Miedzynarodowego Projektu Edukacyjnego, w którym jako Gminne Centrum Kultury mieliśmy przyjemność pomagać i brać czynny udział. Projekt realizują niezrównane Panie z Przedszkola im. Małego Księcia w Wieprzu aby dzieciaki mogły dowiedzieć się ciekawostek w różnych tematach dotyczących naszego regionu.

To już kolejny 4 dzień zajęć w Przedszkolu Małego Księcia w Wieprzu. Tym razem dzieci miały okazję posłuchać, popróbować, powąchać czy dotknąć ziół które rosną wokół nas. Zajęcia zielarskie powstały w ramach Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego, które uzyskała Brygida Murańska. Najbardziej znanym ziołem dla dzieci okazała się mięta, z której dzieci wypiły herbatkę, ale chętnie próbowały również żyworódki która działa przeciwzapalnie i miejscowo znieczulająco. W mgnieniu oka wszystkich przestało” drapać w gardle” a po przyłożeniu babki lancetowatej małe skaleczenia u niektórych poszły w niepamięć. Dzieci poznały też geranium, oregano, pokrzywę czy nagietek.

Dzieciaki od samego początku, aż do końca były bardzo zainteresowane i dzięki temu zdobyły masę wiedzy zielarskiej, o tym jak ziół używano kiedyś oraz dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content