Projekt ,,Piękna Nasza Polska Cała,,

,,Piękna Nasza Polska Cała,, to nazwa wspaniałego Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego, w którym jako Gminne Centrum Kultury mieliśmy przyjemność pomagać i brać czynny udział. Projekt realizują niezrównane Panie z Przedszkola im. Małego Księcia w Wieprzu, aby dzieciaki mogły dowiedzieć się ciekawostek w różnych tematach dotyczących naszego regionu.
Pierwszy dzień naszych działań rozpoczął się z rozmachem, dzieciaki miały okazję poznać składniki potrzebne do samodzielnego upieczenia domowego chleba na zakwasie. Wszystkie były bardzo podekscytowane możliwością zrobienia własnych bułeczek, które później z chęcią zjadły. Mimo, że naszymi gośćmi były najmłodsze grupy przedszkolaków, zapamiętali mnóstwo ciekawostek o wyrabianiu chleba w dawnych czasach, jak i teraz. Przedszkolaki mogły też skosztować upieczonego przez samą prowadzącą chleba na zakwasie z masłem. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli również krótki film na temat produkcji chleba.
Zajęcia prowadzone w Centrum Edukacji Ekologicznej przez Brygidę Murańską cieszą się wielkim zainteresowaniem i uznaniem wśród szkół jak i przedszkoli, dlatego cieszymy się, że możemy brać udział w tak ważnym dla młodego pokolenia projekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content