SPOTKANIE Z TRADYCJĄ

W październiku w Publicznym Przedszkolu w Wieprzu gościliśmy Panią Brygidę Murańską znaną propagatorkę kultury naszego regionu, która przeprowadziła cykl spotkań z dziećmi, uczęszczającymi do naszej placówki.

 Spotkania te zostały zorganizowane w ramach stypendium, które Pani Brygida otrzymała od Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Ich tematem było przybliżenie dzieciom kultury i tradycji Górali Żywieckich na podstawie gry dydaktycznej „Zagraj z tradycją CHYTRUSEK” autorstwa Pani Brygidy. Zajęcia spotkały się z ogromnym zainteresowaniem dzieci, które miały możliwość wzbogacić swoją wiedzę i słownictwo o treści związane z naszą regionalną kulturą. Ponadto grając w grę dydaktyczną przedszkolaki doskonaliły spostrzegawczość, uwagę, umiejętność oczekiwania na swoją kolej, a także miały okazję przeżywania sukcesu z poprawnego i szybkiego odnalezienia właściwego obrazka. Spotkania z Panią Brygidą były bardzo emocjonujące i przepełnione radością widoczną na twarzach naszych przedszkolaków.

W imieniu całej społeczności Publicznego Przedszkola w Wieprzu serdecznie dziękujemy Pani Brygidzie Murańskiej za poświęcony czas i zaangażowanie w szerzenie wśród dzieci i młodzieży tradycji naszego regionu, a tym samym budzenie w nich poczucia przynależności do naszej pięknej Małej Ojczyzny. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dyrektor
Publicznego Przedszkola w Wieprzu

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji ze spotkań, która znajduje się na naszej stronie internetowej: http://ppwieprz.szkolnastrona.pl/art,2951,wizyta-tworcy-ludowego-pani-brygidy-muranskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content