UDANA AKCJA SPRZĄTANIA

23 kwietnia odbyło się sprzątanie rzeki Soły. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Polski Związek Wędkarski Żywiec Zabłocie. Podczas akcji zebrano ogromną ilość śmieci, a w tym pomagali wszyscy: harczerze, strażacy, stowarzyszenia i mieszkańcy Wieprza. Dołączyli do nas nawet mieszkańcy Juszczyny, Bystrej a nawet Żywca. Ogromnie cieszymy się z tak dużego powodzenia akcją, to ważne, by dbać o faunę i florę rzeki Soły. 

Apelujemy też, by zwracać uwagę na śmiecenie, bo jeśli zaprzestaniemy reagowania – staniemy się obojętni.

Polski Związek Wędkarski pisze na swoim facebooku:

Czysta woda oznacza życie, zdrowie, żywność, wypoczynek, energię…Harcerze, strażacy OSP, mieszkańcy, koło gospodyń, stowarzyszenie wieprzanki, Sołtys, Centrum edukacyjno ekologiczne, Wędkarze, Straż Rybacka, pracownicy gminy – spotkali się w sobotę 23 kwietnia aby wspólnie uprzątnąć brzegi rzeki Soły w Gminie Radziechowy Wieprz. Akcja trwała zaledwie 2 godziny ale ilość zebranych śmieci i odpadów nie napawa optymizmem i świadczy o tym, że jeszcze wiele wody upłynie w rzece Sole, zanim niektórzy ludzie zamieszkujący obszar zlewni Soły w miejscowościach górskich, zrozumią, że środowisko wodne należy chronić bo woda to największy skarb bez którego nie ma życia na naszej planecie. Wszyscy wolontariusze po zakończonej akcji zostali poczęstowani wspaniałym bograczem przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz drożdżowkami Z Piekarni Tradycyjnej Wojciech Świniański w Wieprzu.

Serdeczne podziekowania dla wszystkich zaangażowanych w wiosennym sprzataniu brzegów Soły, składają organizatorzy: Koło PZW Zabłocie Żywiec,Koło PZW Żywiec Miasto,Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego,Urząd Gminy Radziechowy Wieprz,Centrum Edukacyjno Ekologiczne w Wieprzu.

Polski Związek Wędkarski Żywiec Zabłocie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content