WARSZTATY MALOWANIA FIGUREK W JUSZCZYNIE

8 sierpnia w Juszczynie odbyły się warsztaty malowania figurek. Wydarzenie trwało od godziny 10 rano, oferując uczestnikom możliwość kreatywnego spędzenia wolnego czasu oraz artystycznego doskonalenia. 

Warsztaty przyciągnęły uwagę głównie dzieci, które z wielkim zapałem i entuzjazmem wzięły udział w wydarzeniu. Dla młodych adeptów sztuki zdobienia figurek była to nie tylko okazja do nauki malowania, ale także szansa na rozwijanie swojej wyobraźni i zdolności manualnych. Uczestnicy pod czujnym okiem Kuby Śleziaka, członka Żywieckiego Stowarzyszenia Fantastyki „Parzenica”, doskonaliły swoje umiejętności artystyczne. 

Kuba nie tylko przekazał uczestnikom wiedzę na temat technik malowania i podzielił się swoimi inspiracjami i tajnikami tworzenia unikalnych postaci, ale również zarażał uczestników własną pasją.

Warsztaty malowania figurek były już trzecim szkoleniem w tym zakresie zorganizowanym dzięki projektowi realizowanemu w ramach programu Działaj Lokalnie – poprzednie miały miejsce w 3 czerwca i 26 lipca. Warsztaty nie tylko dostarczyły wiedzy na temat malowania figurek, ale również stworzyły inspirujące środowisko wymiany poglądów i pasji twórczego działania.

Dzieci opuszczały świetlicę w Juszczynie z uśmiechem na twarzy i nowymi umiejętnościami w zanadrzu, gotowe kontynuować swoją artystyczną podróż a powstałe figurki będą także ich „nowymi pionkami” na szlakach planszówkowych domowych przygód. 

Zakończenie warsztatów nie oznacza jednak końca przygody z malowaniem figurek. Dla pragnących poznać innych pasjonatów figurek oraz doświadczyć atmosfery wspólnego tworzenia mamy dobrą informację – będzie jeszcze jedno szkolenie (w październiku), tym razem odwiedzi nas na nim gość specjalny. Śledźcie nasze działania!

Warsztaty dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Żywiecką Fundację Rozwoju i Gminę Radziechowy-Wieprz.

MB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content