WYNIKI KONKURSU im. Andrzeja Murańskiego

Konkurs Gwary im. Andrzeja Murańskiego: Podsumowanie Edycji 2024

W minioną czwartek, 25 marca 2024 roku, odbył się coroczny Konkurs Gwary im. Andrzeja Murańskiego, organizowany przez Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz. Była to wyjątkowa edycja, podczas której komisja miała trudne zadanie wyłonienia najlepszych prezentatorów spośród 39 utalentowanych uczestników.

Konkurs, nazwany na cześć znanego folklorysty, Andrzeja Murańskiego, jest wydarzeniem, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności. Jest to nie tylko okazja do pokazania umiejętności w posługiwaniu się gwarą regionu, ale także możliwość pielęgnowania tradycji i dziedzictwa kulturowego.

Po długich obradach komisja wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wybór nie był łatwy, ponieważ poziom prezentacji był bardzo wysoki, a uczestnicy wykazali się nie tylko znajomością gwary, ale także oryginalnością i pasją w wyrażaniu się.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie. Wasze wysiłki przyczyniły się do stworzenia niezapomnianego wydarzenia, które pozwoliło nam jeszcze bardziej docenić bogactwo naszego lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Konkurs Gwary im. Andrzeja Murańskiego to nie tylko okazja do pokazania umiejętności językowych, ale także ważne wydarzenie integrujące społeczność lokalną i promujące naszą regionalną tożsamość.

Dziękujemy wszystkim za udział.
Zapraszamy na FINAŁ KONKURSU,
który odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia
o godz.: 17:00
w Domu Ludowym w Juszczynie.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content