ZPiT Jodełki z Radziechów

W ramach edycji 2023 programu EtnoPolska, Narodowe Centrum Kultury przyznało wsparcie finansowe w wysokości 12 milionów złotych dla ponad 300 beneficjentów z różnych części Polski. Celem programu jest promowanie folkloru i kultury regionalnej.

W przyznanych grantach znalazł się również projekt Stowarzyszenia Popularyzatorów Folkloru Ziem Górskich „Jodełki” – Zespół Pieśni i Tańca Jodełki z Radziechów, pod tytułem: Zakup strojów górali żywieckich oraz rekwizytów dla Zespołu Pieśni i Tańca „Jodełki”. Przyznana kwota to 28 000 zł.

EtnoPolska szczególnie wspiera unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego, które mają istotny wpływ na rozwój kapitału kulturowego, aktywizację i podniesienie poziomu integracji społecznej.

Przez wspieranie popularyzacji folkloru i kultury regionalnej, EtnoPolska tworzy warunki dla ożywienia lokalnych tradycji, zwiększając zainteresowanie i świadomość kulturową społeczności. Dzięki temu programowi, Polska może zachować bogactwo i różnorodność swojego dziedzictwa kulturowego oraz podnieść jakość życia mieszkańców na obszarach mniej dostępnych do dóbr kultury.

Niezmiernie cieszymy się z przyznanej dotacji i jednocześnie jesteśmy dumni!

Gratulujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content