CZAS SWOBODNEJ ZABAWY…

CZAS SWOBODNEJ ZABAWY… BEZCENNY DLA DZIECKA

W przedszkolu poza czasem zajęć organizowanych i prowadzonych przez nauczyciela, spacerami i wycieczkami jest czas na swobodną zabawę. Dowolna działalność podejmowana przez dzieci jest bezcenna z uwagi na rozwijanie ich zainteresowań, utrwalanie nabytych umiejętności i wiadomości, tworzenie prawidłowych relacji społecznych.

Skracając czas pobytu dziecka w przedszkolu, często pozbawiamy go możliwości rozwijania bardzo ważnych dla niego sfer. Jest to okres wyciszenia, relaksu i swobody podejmowania decyzji. Wtedy tworzą się i utrwalają przyjaźnie. Czasami zdarzają się też konflikty, a wraz z nimi umiejętność ich rozwiązywania.

To bardzo ważny czas w ramowym rozkładzie dnia przedszkolnego. O tej porze realizowane są zajęcia szachowe, eksperymenty fizyczne i chemiczne, indywidualna praca z podręcznikami pomocniczymi. Dzieci grają w klasyczne gry planszowe, a ostatnio namiętnie tworzą własne. Te ostatnie są oczywiście najciekawsze i najcenniejsze.

Nic nie może się równać satysfakcji z tworzenia czegoś własnego. A kreatywność przedszkolaków nie ma granic, czego dowodem niezbitym są załączone fotografie.

Dzień jak co dzień w Przedszkolu im. Władysława Pieronka w Radziechowach.

Małgorzata Kasperek

źródło: FACEBOOK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content