Koncert Ogniska Muzycznego

W dniu 28 stycznia o godzinie 10:30, Kościół pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny stał się świadkiem wyjątkowego wydarzenia. Po uroczystej Mszy Świętej odprawionej przez Księdza Jerzego Maturę i po poruszającej homilii księdza Jana Nogi, czas należał do muzyków Ogniska Muzycznego Gminnego Centrum Kultury Radziechowy-Wieprz. W nastrojowej atmosferze sakralnego miejsca, zgromadzeni wierni oraz miłośnicy muzyki zasiadali w ławkach, gotowi na wysłuchanie muzyki, która miała rozpocząć się po zakończeniu Mszy.

Najpierw pojawiła się grupa heligonistów, których harmonijne dźwięki przeszły przez nawy kościoła, tworząc atmosferę niesamowitego zjednoczenia z duchem beskidzkiej tradycji. Uczniowie Pana Łukasza Kupczaka oraz sekcje skrzypiec i basów pod kierownictwem Pani Brygidy Murańskiej doskonale wpisywali się w akustykę kościoła.

Obydwie części wydarzenia, Msza Święta i koncert, to hołd dla kultury i muzyki beskidzkiego folkloru. To także ukłon w stronę ludzi, którzy doceniają i wspierają muzykę, nadając jej wyjątkowe znaczenie. Bez udziału tak wspaniałej publiczności, koncert nie byłby tym, czym był – wyjątkowym doświadczeniem, pełnym emocji i wrażeń również dla występujących. Niektóre dzieci po raz pierwszy występowały przed tak dużą ilością osób, co było dla nich, jak same wspominały niesamowitym przeżyciem.

Wielkie słowa wdzięczności kierujemy w stronę obecnych, którzy wsparli nas artystów swoją obecnością, dobrym słowem i entuzjazmem. Dzięki Wam, kościół napełnił się dźwiękami, które na długo pozostaną w naszych sercach. To także dowód, że wciąż potrafimy docenić moc kultury, muzyki i naszego żywieckiego folkloru.

Zapraszamy na kolejny koncert.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content