,,ŁĘGI W WIEPRZU,,

,,Łęgi w Wieprzu” to kontynuacja rozpoczętego już w roku 2020 projektu współfinansowanego ze środków firmy Żywiec Zdrój S.A. w ramach programu grantowego Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój – edycja 2022. 

Projekt współfinansowany jest ze środków firmy Żywiec Zdrój S.A. w ramach programu grantowego Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój – edycja 2022”.

Projek od samego początku, zgodnie z założeniami był odpowiedznio opatrzony w działania promocyjne i edukacyjne. Polski Związek Wędkarski z Zabłocia, zorganizował na terenie objętym działaniami projektu akcję, sprzątania brzegów rzeki Soły , do której zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy Gminy Radziechowy- Wieprz. Panowie prowadzili również wielokrotnie prelekcje, na tematy związane z ekologią oraz z bioróżnorodnością rzeki Soły i jej brzegów. W ramach działania Centrum Edukacji Ekologicznej, prowadzimy również własne zajęcia dla najmłodszych związane ze złym wpływem zaśmiecania na środowisko naturalne oraz z zagadnieniami związanimi z fauną i florą brzegów Soły. Ostatnią nowością w zakresie promocji terenu objętego projektem, są zajęcia prowadzone przez Brygidę Murańską, w ramach Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego, obfitujące w informacje odnośnie ziół, które możemy spotkać na obszarze łęgów oraz ich zastosowania w życiu codziennym. Powstały również tablice edukacyjne, wzdłuż ścieżek.

Staramy się o ciągłą edukację społeczeństwa, od najmłodszych lat, i nadał poszerzamy również swoją wiedzę w zakresie ochrony środowiska. Mamy nadzieję, że nasze starania przyniosą zamierzony efekt i razem, uda nam się poprawić stan przestrzeni, która nas otacza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content