Święto Górali na Kopcu 2022

Święto Góralskie na Kopcu po raz kolejny odbyło się w Radziechowach w dniu 25 czerwca. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą o godz.: 15:00, po niej odbyła się biesiada jakiej nikt nie widział! W tym roku podczas Mszy Świętej nie zabrakło oprawy góralskiej oraz ks. Dziekana Piotra Pokojnikowa, który zawsze dba o społeczność górali oraz ks. Pawła Marczyka – wikarego z Żabnicy. 

Usłyszeć można było heligonki, skrzypce i trombity w wykonaniu Pana Andrzeja Maciejowskiego. Wspaniały występ wraz z oprawą Mszy wykonali podopieczni Zespołu Pieśni i Tańca „Jodełki” z Radziechów. Nie zabrakło Beskidzkich Harnasi, którzy wystrzałami poruszyli niejedno serce. 

Podczas biesiady wystąpili: „Kapela Baraby”, „Kapela do Wzięcia” i „Dejcie Spokój”. Można było skosztowac pysznych placków z tarcizny prosto z Kamesznicy oraz serków góralskich z grilla. Nie mogło obejść się bez kiełbaski i kaszanki. Dla wszystkich bez wyjątku był też góralski gulasz. Z pełnymi brzuchami i głową prawie w chmurach można było dobrze bawić się podczas biesiadowania do samego rana.

Głównymi organizatorami byli Kapela Baraby oraz Beskidzccy Harnasie, oczywiście w organizacje włączyły się OPG Węgierska Górka i Gminne Centrum Kultury Radziechowy-Wieprz. Impreza po raz kolejny odbywała się pod Honorowym Patronatem Wójtów Gminy Radziechowy-Wieprz Pana Macieja Miki oraz Gminy Węgierska Górka, Pana Piotra Tyrlika. 

Wydarzenie wsparły:

Bank Spółdzielczy w Węgierskiej Górce

Aktualności z gminy Węgierska Górka i powiatu żywieckiego | WGmedia.eu

oraz Karpatia Bank Spółdzielczy.

Zapraszamy na Kopiec już za rok. Oby pogoda była tak samo udana a towarzystwo równie wspaniałe!

Honorowy patronat Wójta Gminy Radziechowy-Wieprz
oraz Gminy Węgierska Górka
organizatorzy i współorganizatorzy

facebook: Kapela Biesiadno Góralska Baraby

Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content