WERNISAŻ – Zdolne Uczennice E. Jędryk-Czarnoty

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 25 listopada o godzinie 16:00 odbył się niezwykły wernisaż pod tytułem „Talentem Obdarowani” – prac uczennic Pani Ewy Jędryk-Czarnoty, wybitnej malarki, mieszkającej od wielu lat na terenie naszej gminy. Wydarzenie miało miejsce w Centrum Edukacji Ekologicznej, a prezentowane prace zachwyciły różnorodnością tematyczną oraz wyjątkową techniką wykonania.

Więcej o Pani Ewie można przeczytać na https://cowkulturze.pl/ewa-jedryk-czarnota/

Wystawa zgromadziła ponad 50 dzieł, zrealizowanych głównie w technikach takich jak akryl, ołówek i węgiel. Nie zabrakło również innowacyjnych podejść, takich jak prace 3D wykonane na szydełku czy kompozycje wykonane techniką mieszaną. Każde dzieło emanuje indywidualnością i wyjątkowym spojrzeniem na sztukę.

Swoje prace zaprezentowały uczennice z Juszczyny, Bystrej, Wieprza, Węgierskiej Górki i Leśnej: Martyna Homa, Oliwia Kosibor, Matylda Nikiel, Marta Skrzypek, Kasia Pieczarka, Zuzanna Kaletka, Zosia Kaletka, Ania Kaletka, Maja Dyrcz, Maja Kamińska, Hania Biegun, Lena Jędrysek, Paulina Biela, Amelia Tirak, Zosia Figura, Julia Pytel, Anna Jakubowska, Klara Suchodolska, Agnieszka Lizak, Wanda Kaczorowska, Amelia Zemczak.

W trakcie uroczystego otwarcia wernisażu na heligonce zagrał Pan Łukasz Kupczak, umilając nam odbiór prac. Pan Łukasz jest instruktorem muzycznym ogniska działającego przy Gminnym Centrum Kultury, Promocji, Turystyki R-W. Podczas wydarzenia Pani Ewa wyraziła swoje uznanie dla wyjątkowych talentów uczennic, które wkładają nie tylko umiejętności, lecz także serce w tworzone przez siebie dzieła. Zasłużone autorki zostały uhonorowane pamiątkowym dyplomem i różą, co dodatkowo podkreśliło wyjątkowość ich twórczości.

Wydarzenie zgromadziło liczne grono gości. Nie zabrakło również stałych bywalców wernisaży w CEE, takich jak Pan Wiesław Pawlus, nasz podopieczny Filip wraz z Rodzicami oraz Pani Irena Dudek i Pani Kinga Suchodolska, którzy z zainteresowaniem obserwowali prezentowane prace.

To nie tylko wyjątkowy czas dla twórców, lecz także dla tych, którzy przybyli, aby wspólnie cieszyć się z pasji i zaangażowania artystycznego. Atmosfera tego wyjątkowego wieczoru była nasycona nie tylko zapachem farb i talentem, lecz również serdecznym wsparciem społeczności, która docenia trud i wyjątkowość twórczych dążeń każdego z artystów.

Niewątpliwie, taka siła oddania i zainteresowanie ze strony Pani Ewy oraz licznych gości tworzą wyjątkową atmosferę, którą trudno zapomnieć.

Wystawa, pełna barw, inspiracji i głębokich przemyśleń przypadnie do gustu miłośnikom sztuki oraz szerokiemu gronu odbiorców. Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Centrum Edukacji Ekologicznej i podziwiania niezwykłych talentów. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w świat piękna i kreatywności oraz dostrzec ogromne zaangażowanie i rozwijające się artystyczne talenty.

Wystawa będzie dostępna do końca stycznia, dlatego mamy nadzieję, że licznie odwiedzicie nasze Centrum i wspólnie będziemy cieszyć się pięknem sztuki, której uczestnicy tak hojnie się nam dzielą.

Przypominamy, że nasze Centrum Edukacji Ekologicznej dla zwiedzających czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych również do kontaktu telefonicznego.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content