Za nami Koncert Laureatów 33. Konkursu Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych i Śpiewu Tradycyjnego oraz 31. Posiadów Gawędziarskich.
Koncert odbył się 13 listopada o godz.: 17:00 w Domu Ludowym w Wieprzu. Podczas Koncertu przywitaliśmy znakomitych gości Marszałek Województwa Śląskiego Panią Beatę Białowąs, Poseł na Sejm Panią Małgorzatę Pępek, Radną Powiatową Panią Jadwigę Jurasz, Radną Gminy Radziechowy-Wieprz Panią Małgorzatę Matlak, Dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku Białej Pana Lesława Werpachowskiego, Prezesa Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Grojcowianie” w Wieprzu oraz Znakomitych Laureatów Konkursu wraz z rodzinami.
Wśród Laureatów, którzy wystąpili byli:
- Kapela Hanka i Dudy z Koszarawy, którzy zajęli I miejsce w kategorii kapel młodzieżowych.
- Jan Worek z Twardorzeczki, który jest laureatem II miejsca w kategorii gawędziarzy dziecięcych.
- Piotr Puszyński z rajczy, który jest laureatem I miejsca w kategorii multiinstrumentalistów dorosłych.
- Wiktoria Adamczyk z Przybedzy, laureatka I miejsca w kategorii młodzieżowej śpiewacy soliści.
- Bartłomiej Motyka z Żabnicy, laureat w kategorii młodzieżowej gawęda.
- Grupa Śpiewacza Małe Dziewcontka z Jaduków z Pewli Ślemieńskiej, laureatki I miejsca w kategorii dziecięcej grup śpiewaczych.
- Kamil Pawlus z Żabnicy, laureat I miejsca w kategorii solistów instrumentalistów młodzież.
- Wiktoria Marciak i Lena Wyród z jeleśni, laureatki I miejsca w kategorii kapel dziecięcych.
- Anna Łagosz-Kubica z Milówki, laureatka I miejsca w kategorii solistów śpiewaków dorosłych.
W 31. Posiadach Gawędziarskich wzięło udział 27 uczestników, reprezentujących Beskid Śląski, Beskid Żywiecki oraz okolice pasma Babiej Góry. W 33. Konkursie Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych i Śpiewu Tradycyjnego natomiast uczestniczyło aż 107 wykonawców.
Imponująca liczba uczestników Konkursu, zwłaszcza młodych, udowodniła, że beskidzka kultura tradycyjna nie traci na znaczeniu oraz wciąż cieszy się ogromną popularnością i uznaniem.
Prezentacje sceniczne dzieci i młodzieży są świadectwem nieprzerwanie trwających działań o charakterze edukacyjno-szkoleniowym i wielkiej pracy instruktorów, którym należą się szczególne podziękowania.
Nagrody współfinansowane zostały przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki Radziechowy-Wieprz oraz Starostwo Powiatowe w Żywcu.
źródło: 𝗁𝗍𝗍𝗉𝗌://𝗐𝗐𝗐.𝖿𝖺𝖼𝖾𝖻𝗈𝗈𝗄.𝖼𝗈𝗆/𝖮𝗄𝗂𝖾𝗆𝖥𝗈𝗍𝗈𝗋𝖾𝗉𝗈𝗋𝗍𝖾𝗋𝖺.