Święto Górali na KOPCU 2024

W miniony weekend Kopiec w Radziechowach tętnił życiem, świętując coroczne Święto Górali. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą przy kaplicy, która zgromadziła licznych mieszkańców i turystów. Piękną oprawę liturgii zapewnili Zespół Pieśni i Tańca Jodełki z Radziechów oraz Kapela Baraby. Na uroczystości nie zabrakło również Beskidzkich Harnasi oraz członków Związku Podhalan, oddziału Górali Żywieckich w Radziechowach i gości, którzy dumnie prezentowali swoje sztandary. Podczas Mszy Świętej przysięgę złożyli nowi członkowie Związku Podhalan, którzy dumnie będą reprezentować nasz region.

Po zakończeniu Mszy Świętej wszyscy uczestnicy przeszli do strefy biesiadowania. Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz, Pan Maciej Mika, oraz Wójt Gminy Węgierska Górka, Pan Piotr Tyrlik, podziękowali Kapeli Baraby za staranne przygotowanie wydarzenia. Kapela zachwyciła wszystkich swoim występem, wprowadzając uczestników w radosny nastrój.

Podczas biesiady można było skosztować regionalnych przysmaków, takich jak duszonki, karkówka, kiełbaski i kaszanka. Najmłodsi mieli okazję do świetnej zabawy na dmuchańcu, oraz delektowania się watą cukrową i popcornem. Dzieci mogły także uczestniczyć w pięknych warsztatach, gdzie samodzielnie zwijały woskowe świece.

Zabawa była wspaniała, a atmosfera pełna radości i wspólnoty. Wydarzenie przyciągnęło ponad 500 osób, w tym wielu turystów, którzy przybyli nawet z Bielska-Białej. Święto Górali na Kopcu stało się nie tylko lokalnym wydarzeniem, ale także atrakcją dla gości spoza regionu.

Niech wieści o Góralskim Święcie na Kopcu niosą się daleko! Jako współorganizatorzy jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia. Już teraz zapraszamy wszystkich na przyszłoroczne święto, które tradycyjnie rozpocznie się Mszą Świętą, po której wspólnie zasiądziemy do biesiadowego stołu.

Cieszymy się, że mogliśmy razem z Wami świętować ten wyjątkowy dzień i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania na Kopcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content